ZAV Olomouc 2019

Ve dnech 7. a 8. listopadu 2019 se na Obchodní akademii Olomouc konal již 24. ročník soutěže v psaní na klávesnici ZAV Olomouc 2019. Na organizaci se spolu s Obchodní akademií Olomouc podílela společnost Interinfo ČR a Internetová škola ZAV v zastoupení Ing. Heleny Zaviačičové a Jaroslava Zaviačiče. Soutěž sponzorsky podpořil Magistrát města Olomouce, Olomoucký kraj a Spolek rodičů a přátel školy při OA Olomouc, z. s. Pozvání přijali i hosté ze Slovenska a Maďarska se svými soutěžními družstvy, vedenými paní Terézií Garaiovou a Anitou Dobos.

První den soutěže byly tréninkové ZAV‑Minutovky, v pátek pak další soutěžní disciplíny, a to desetiminutové opisy jednak z papírové předlohy se sankcí 50 úhozů za neopravenou chybu, jednak dva opisy z monitoru se sankcemi 10 a 100 úhozů za neopravenou chybu. Soutěžního klání se letos zúčastnilo celkem 71 žáků ze 16 základních a středních škol z ČR, Slovenska a Maďarska, sdružených do 22 družstev.

Diplomy a ceny vítězům předala spolu s Jaroslavem Zaviačičem ředitelka školy Ing. Romana Novotníková. Téměř ve všech disciplínách se na prvním místě umístil Jonáš Vala a Johana Valová z Gymnázia Rožnov p/R, další místa obsadili David Tomaník ze SŠ Mendelova Nový Jičín a Ondřej Skotnica ze SPŠ Frýdek-Místek. Z našich žáků podal nejlepší výkon Jakub Minarský ze třídy 2. A, který se v kombinaci disciplín umístil na 31. místě. Celkově OA Olomouc skončila na 15. místě a pohár za celkové vítězství družstev získalo Gymnázium Rožnov p/R.

Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

FOTOGALERIE

 

Zvolte jazyk

Přihlášení

Odebírání školních aktualit