ZAV Olomouc 2017

Ve dnech 2. a 3. listopadu 2017 se na naší škole uskutečnil 22. ročník soutěže v psaní na klávesnici ZAV Olomouc 2017. Na organizaci se vedle OA Olomouc podílela společnost Interinfo ČR a Internetová škola ZAV v zastoupení Ing. Heleny Zaviačičové a Jaroslava Zaviačiče. Soutěž sponzorsky podpořila Česká spořitelna, a. s., Magistrát města Olomouce, Olomoucký kraj a SRPŠ při OA Olomouc.

Soutěžního klání se letos zúčastnilo celkem 71 žáků základních a středních škol z ČR, Maďarska, Turecka a Slovenska, sdružených podle škol do 24 družstev. První den soutěže byla zcela nová podoba bodovaného tréninku, tzv. ZAV-INT, což jsou mezinárodní on-line ZAV-Minutovky, k nimž bylo kromě 51 přítomných soutěžících připojeno on-line přes internet dalších 15 soutěžících, kteří psali v 8 různých jazycích. V pátek proběhly další soutěžní disciplíny, a to desetiminutový opis z papírové předlohy se sankcí 50 úhozů za neopravenou chybu a dva opisy z monitoru se sankcemi 10 a 100 úhozů za neopravenou chybu.

Diplomy a ceny vítězům předala ředitelka naší školy Ing. Romana Novotníková spolu s Jaroslavem Zaviačičem. Téměř ve všech disciplínách se na prvních třech místech umístili soutěžící z Turecka Ílyas Pamuçku a z ČR Jonáš Vala z Gymnázia Rožnov p/R. a Michal Rak z OA Valašské Meziříčí. Obchodní akademie Valašské Meziříčí si také odnesla pohár za celkové vítězství družstev. Naši žáci se umístili v pořadí družstev na 15. místě, nejlepšího výsledku dosáhl Jiří Tomeček ze 4. B, který obsadil celkově 41. místo. Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

FOTOGALERIE

Reportáž České televize zde.