ZAV Olomouc 2017

Ve dnech 2. a 3. listopadu 2017 se na naší škole uskutečnil 22. ročník soutěže v psaní na klávesnici ZAV Olomouc 2017. Na organizaci se vedle OA Olomouc podílela společnost Interinfo ČR a Internetová škola ZAV v zastoupení Ing. Heleny Zaviačičové a Jaroslava Zaviačiče. Soutěž sponzorsky podpořila Česká spořitelna, a. s., Magistrát města Olomouce, Olomoucký kraj a SRPŠ při OA Olomouc.

Soutěžního klání se letos zúčastnilo celkem 71 žáků základních a středních škol z ČR, Maďarska, Turecka a Slovenska, sdružených podle škol do 24 družstev. První den soutěže byla zcela nová podoba bodovaného tréninku, tzv. ZAV-INT, což jsou mezinárodní on-line ZAV-Minutovky, k nimž bylo kromě 51 přítomných soutěžících připojeno on-line přes internet dalších 15 soutěžících, kteří psali v 8 různých jazycích. V pátek proběhly další soutěžní disciplíny, a to desetiminutový opis z papírové předlohy se sankcí 50 úhozů za neopravenou chybu a dva opisy z monitoru se sankcemi 10 a 100 úhozů za neopravenou chybu.

Diplomy a ceny vítězům předala ředitelka naší školy Ing. Romana Novotníková spolu s Jaroslavem Zaviačičem. Téměř ve všech disciplínách se na prvních třech místech umístili soutěžící z Turecka Ílyas Pamuçku a z ČR Jonáš Vala z Gymnázia Rožnov p/R. a Michal Rak z OA Valašské Meziříčí. Obchodní akademie Valašské Meziříčí si také odnesla pohár za celkové vítězství družstev. Naši žáci se umístili v pořadí družstev na 15. místě, nejlepšího výsledku dosáhl Jiří Tomeček ze 4. B, který obsadil celkově 41. místo. Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

FOTOGALERIE

Reportáž České televize zde.

 

  

 

 

Zvolte jazyk

Přihlášení

Odebírání školních aktualit