Krajské kolo EKONOMICKÉ OLYMPIÁDY 2017/2018

V úterý 6. února 2018 proběhlo na naší škole krajské kolo soutěže EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA 2017/2018. Soutěž zahájila ředitelka školy Ing. Romana Novotníková za přítomnosti metodičky pro školy a školská zařízení Ing. Věry Kašparové z oddělení krajského vzdělávání, Odboru školství a mládeže Olomouckého kraje.

Krajské kolo navázalo na školní kola Ekonomické olympiády, která proběhla na jednotlivých školách od 4. prosince do 15. prosince 2017. Podle dosažených výsledků do krajského kola bylo vybráno 47 soutěžících z 18 středních škol Olomouckého kraje. Soutěže se zúčastnilo celkem 35 soutěžících (12 se omluvilo pro nemoc). Naši školu reprezentovala Kateřina Budišová ze třídy 4. C.

Soutěž probíhala formou písemného testu, který obsahoval uzavřené (výběr z nabídnutých možností) a otevřené otázky (doplnění odpovědi, grafu apod.). Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytvořili ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV), České národní banky a Vysoké školy ekonomické v Praze.

Do finále soutěže Ekonomické olympiády, které se uskuteční v České národní bance v březnu 2018 (termín bude upřesněn), postoupí 50 soutěžících z celé České republiky.

FOTOGALERIE

Ing. Dagmar Sekaninová
koordinátor krajského kola
Ekonomické olympiády
za Olomoucký kraj

 

Zvolte jazyk

Přihlášení

Odebírání školních aktualit