Chystáme výstavu ilustrací

 

Milí čtenáři,

jak jistě víte, 5. října t. r. budeme slavit 100. výročí založení naší školy. Je to pro nás všechny mimořádná příležitost ukázat, co umíme. Rádi bychom v prostorách knihovny uspořádali výstavu ilustrací k jakékoliv knize, kterou máte rádi a která Vás zaujala, a to ze starší i současné literatury.

Literární postava je to, co dělá dílo zapamatovatelným. Může se jednat jak o člověka, tak o bytost. Fantaziím se v literatuře meze nekladou. Literární postavy jsou ve většině děl našimi průvodci. Jejich zážitky vnímáme zároveň s nimi.Mnohé postavy se staly předmětem nejen jedné knihy, ale také celé série. Jiné se dokonce staly kultem, některé téměř legendou. Jsou postavy, které si vybavíme, ačkoliv jsme dílo nikdy nečetli, jako jsou Harry Potter, Frodo Pytlík, Gandalf, nebo Sherlock Holmes.

Můžete vytvořit nejen postavu, ale také krajinu, ve které se příběh odehrává. Můžete vytvořit kresbu, malbu, cokoliv, co Vám udělá radost. Aby se dílo dalo vystavit, mělo by mít formát alespoň A4.

Výstava bude soutěžní, to znamená, že nejlepší ilustrátoři získají hodnotnou cenu. Svá díla můžete odevzdávat v kabinetě 200, a to nejpozději do konce května 2019.

Věřím, že se budete chtít na přípravě oslav tak významné události také podílet. Těším se na Vaše ilustrace i na výstavu, kterou uspořádáme.

 

 

Jana Švaňhalová

vedoucí knihovny

 

 

Zvolte jazyk

Přihlášení

Odebírání školních aktualit