OA Olomouc

Novinky z dění na Obchodní akademii Olomouc.
Aktualizace: 1 min 3 sek zpět

Historická soutěž „Nejen osudové osmičky“

Ne, 18/11/2018 - 19:27
Rubrika: Novinky ze soutěží

Dne 12. listopadu 2018 mohli žáci 1. až 4. ročníku změřit své síly v historické soutěži s názvem „Nejen osudové osmičky“. Historické soupeření proběhlo ve dvou kolech, v nichž soutěžní družstva odpovídala na otázky od nejstarších dob až do současnosti.

Do finálového kola postoupily týmy 1. C, 3. C a 4. C. První místo vybojovalo družstvo třídy 4. C. Na druhém místě skončilo družstvo 3. C.

Vítězové soutěže byli odměněni pamětním diplomem a knihami pro zábavu i poučení.

Kategorie: Novinky ze školy

Okresní kolo v házené dívek

Pá, 16/11/2018 - 07:34
Rubrika: Aktuality ze sportovních akcí

Dne 7. 11. proběhlo okresní kolo v házené dívek. Reprezentantky OA Olomouc předvedly statečný výkon a vybojovaly třetí místo. Všem hráčkám děkujeme.

 

Jakub Švéda

 

 

Kategorie: Novinky ze školy

Jeden svět na školách 2018

Pá, 16/11/2018 - 07:31
Rubrika: Aktuality obecné

Dne 13. 11. 2018 se OA Olomouc zapojila do projektu Jeden svět na školách. Letošním tématem bylo období okupace v srpnu 1968. Na projekci filmu, přednášku a besedu s pamětnicí, historičkou a naší bývalou kolegyní Mgr. Annou Ošancovou byla vybrána třída 3. C a část třídy 4. C.

Akce proběhla v poklidné a přátelské atmosféře. Paní Ošancová dokázal žákům originálním a neotřelým pohledem přiblížit jak klíčové události, tak osobní vzpomínky na významné dny. Její poutavé vyprávění žákům pomohlo udělat si obrázek o dni, který tehdy otřásl Československem.

Jakub Švéda

 

Kategorie: Novinky ze školy

ŽÁCI NAŠÍ ŠKOLY SE ZÚČASTNILI EXKURZE VE VÁPENCE !

Út, 23/10/2018 - 12:13
Rubrika: Aktuality obecné

Dne 15.10.2018 se žáci druhého ročníku účastnili exkurze ve vápence v Mladči. Žáci se dozvěděli o historii této rodinné firmy a měli možnost vidět tzv. stíněný odstřel v povrchovém lomu. Po odstřelu se žáci podívali až na dno samotného lomu a mohli si odnést jakýkoliv úlomek vápence. Poté následovala prohlídka areálu firmy s výkladem odborného pracovníka. Pro žáky byla po obědě nachystána hra, ve které si prověřili svou šikovnost. Děkujeme majiteli firmy, že se nám věnoval a ukázal nám, co vše obnáší těžba a zpracování vápence.

 

                                                                                                                                             P.Šušková

 

 

 

Kategorie: Novinky ze školy

Zvolte jazyk

Přihlášení

Odebírání školních aktualit