OA Olomouc

Novinky z dění na Obchodní akademii Olomouc.
Aktualizace: 45 min 25 sek zpět

Přírodovědný klokan 2017

Pá, 13/10/2017 - 11:17
Rubrika: Novinky ze soutěží

Ve středu 11. října se uskutečnil letošní ročník celostátní soutěže Přírodovědný klokan. Již tradičně se ho na naší škole zúčastnili vybraní žáci prvních dvou ročníků ekonomického lycea. A rozhodně se jim dařilo velmi dobře, jak ukazují níže uvedené výsledky.

Umístění Jméno a třída Body 1. místo      Monika Marková, 2. C 75 b 2. místo      Michele Moravčíková, 2. C 57 b 3. místo      Matěj Chytil, 2. C 56 b 4. místo      Lucie Bušfyová, 2. C 49 b 5. místo      Tomáš Piterák, 1. C 43 b

Další soutěžící získali již o něco méně bodů, ale všichni byli úspěšnými řešiteli.

Blahopřejeme a děkujeme za účast!

 

Kategorie: Novinky ze školy

ZAV Olomouc 2017

Út, 10/10/2017 - 10:56
Rubrika: Aktuality obecné

Ve dnech 2.–3. listopadu 2017 se na naší škole uskuteční 22. ročník soutěže v psaní na klávesnici ZAV Olomouc 2017. Soutěž je pokračováním ZAV Hodonín a zúčastní se jí družstva z ČR i zahraničí. Pořadatelem soutěže je Internetová škola ZAV, Interinfo ČR a SRPŠ při OA Olomouc, sponzory jsou Česká spořitelna, Magistrát města Olomouce a Olomoucký kraj.

Naše škola pořádá soutěž ZAV Olomouc již potřetí a v minulých letech úspěšně spolupořádala MR OPEN ve zpracování textů, takže má bohaté zkušenosti s organizací soutěží tohoto typu. Jako hosty přivítáme zástupce z oblasti školství města i kraje. Věříme, že se soutěž vydaří a pro všechny zúčastněné bude přínosem.

 

 

Kategorie: Novinky ze školy

Krajské kolo EKOTÝM 2017

St, 27/09/2017 - 11:26
Rubrika: Novinky ze soutěží

Ve čtvrtek 26. září 2017 proběhlo na naší škole krajské kolo EKOTÝM 2017. Soutěže se zúčastnili žáci čtvrtého ročníku Obchodní akademie Mohelnice, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Přerov, Obchodní akademie Prostějov, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Šumperk a hostitelské Obchodní akademie Olomouc.

Jako host se soutěže zúčastnila Ing. Andrea Štouračová, vedoucí oddělení krajského vzdělávání, sportu a dotací odboru školství, sportu a kultury z Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Žáci soutěžili v tříčlenných týmech ve dvou disciplinách:

1) vědomostní multidisciplinární test šedesáti otázek z oblasti ekonomiky, účetnictví, daňové problematiky a informačních technologií; tým řešil test společně 60 minut,

2)  prezentace na téma „Světová ekonomika a globální problémy lidstva – hrozba tzv. ropného krachu, kdy v letech 2050 – 2100 budou vytěžena dnes známá ložiska ropy“. Jednotlivé týmy se na prezentaci připravovaly 30 minut bez využití jakýchkoliv pomůcek a podpůrných prostředků (internet, mobil, notebook). Prezentaci hodnotila tříčlenná komise ve složení pedagogických vedoucích jednotlivých týmů – Ing. Zuzana Štíplová (OA Mohelnice), Ing. Richard Horáček (OA Přerov), Ing. Tomáš Rozehnal (OA Prostějov), Ing. Lenka Serafínová (OA Šumperk) a Ing. Dagmar Sekaninová (OA Olomouc) tak, aby vedoucí týmu nehodnotil svůj tým a byla zachována objektivnost hodnocení prezentace.

 

Výsledková listina – krajské kolo EKOTÝM 26. září 2017

Pořadí

Škola

Body

test

(max 60)

prezentace (max 60)

celkem

(max 120)

1.

OA Šumperk

49

50

99

2.

OA Olomouc

48

46

94

3.

OA Prostějov

42

50

92

4.

OA Mohelnice

47

42

89

5.

OA Přerov

37

42

79

 

Jednotlivé týmy podaly velmi dobré výkony jak v testu, tak v prezentaci. Děkujeme jim za účast v soutěži a přejeme hodně štěstí u maturity.

 

FOTOGALERIE

Ing. Dagmar Sekaninová

Obchodní akademie Olomouc

 

Kategorie: Novinky ze školy

Zveme vás do školní knihovny

So, 23/09/2017 - 10:17
Rubrika: Novinky ze školní knihovny

Milí žáci a žákyně,

školní knihovna opět zahájila svůj denní provoz. Půjčovat si můžete každý den o velké přestávce. Co zde najdete?

  • knihy ze seznamu maturitní četby
  • další zajímavou literaturu nejrůznějších žánrů
  • slovníky a encyklopedie
  • anglickou knihovničku
  • DVD s filmy české i světové kinematografie

Každý rok pro vás doplňujeme knižní fond o knihy, o něž je největší zájem. Pokud  se chcete na cokoliv informovat, popřípadě si knihu objednat, napište na adresu sa@uc.oaol.cz.

Chcete vědět, o co je největší zájem? Zde máte 3 TOP knižní tituly:

  • R. Rolland: Petr a Lucie
  • W. Shakespeare: Romeo a Julie
  • V. Dyk: Krysař

Těším se na Vás!

 

Jana Švaňhalová

 

Kategorie: Novinky ze školy

Zvolte jazyk

Přihlášení

Odebírání školních aktualit